Новини

"Майбутнє будується нами"

3 жовтня у рамках екологічної акції за збереження та чистоту довкілля «Майбутнє будується нами» студенти біолого-природничого факультету здійснили поїздку на гору Високий Верх, с.Волосянка, Сколівського району. Мета акції:

– показати реальну проблему засміченості Карпат;

– залучити студентів до вирішення цієї проблеми;

– пробудити громадську свідомість, що зміни починаються саме з «Мене!», й що чистота нашої домівки – України, залежить від кожного з нас!

Волосянка зараз більш відома, як гірськолижний курорт. Туристичний бізнес тут успішно процвітає. Та саме недбалість місцевих закладів і є причиною появи цих «курганів» з сміття. Та завдяки плідній та сумлінній праці, нашим студентам вдалось хоч трішки прикластись до вирішення цієї проблеми. В результаті цієї акції було зібрано 60 мішків (об'ємом в 100л) сміття. Студенти дотримувались такої уже звичної їм позиції сортування сміття, його було сортовано на пластик і скло. Результат був вражаючим, адже завдяки командній праці, вдалось прибрати те, що на перший погляд було безнадійно захаращено. Маємо надію, що привернемо увагу до цієї проблеми нашою акцією, і своїм прикладом заохотимо громадян бути активними, долучатись до подібних заходів, а також бути свідомими своєї ролі у творенні європейської держави. Висловлюємо слова подяки автоперевізній фірмі ТзОВ «Сігма» за наданий безкоштовний транспорт, підтримку у таких акціях та адміністрації бази «Захар беркут» за надані безкоштовні витяги канатною дорогою.

 

«Я піду в далекі гори…»

15 вересня студентами та викладачами біолого-природничого факультету ДДПУ ім. Івана Франка була здійснена поїздка в Карпатський національний парк, а також було підкорено мальовничу й водночас найвищу точку нашої України – гору Говерла ,висота якої становить 2061м.

Це була неймовірно пізнавальна подія, яка переплелась з відпочинком й завершилась смачнючим кулішом з печеними сердельками.

Студенти мали можливість наочно познайомитись з флорою та фауною, географічними особливостями, рельєфом даної місцевості.

Подорож стала особистою перемогою кожного, адже довжин

а еколого-пізнавальної стежки «На гору Говерла» становить 10,5 км, тривалість переходу – 5 годин.

Підкорення вершини не було таким простим, всі боролись з втомою, та шаленим вітром. Проте нарікати нема на що, погода була чарівною: сонечко, жодного туману, все сприяло нам і давало можливість сповна насолоджуватись краєвидами (хоч на вершині панувала нульова температура).

Дякуємо керівному та викладацькому складу факультету за підтримку студентських ідей та сприянню забезпечення студентського дозвілля.

 

Навчання за кордоном було мрією, а стало- реальністю.

          Ми студенти біолого-природничого факультету навчаємось в Полонійній Академії в Ченстохові за спеціальністю «Біотехнологія». Дуже вдячні декану нашого факультету Волошанській  Світлані Ярославівній, доценту Монастирській Світлані Семенівній  та координатору програми Надольській Лесі Михалівній за надану нам можливість навчатися за програмою «Подвійний диплом».

      Хочемо поділитись гарними враженнями від навчання в Академії. Насамперед, модерне проектування, красиві аудиторії, чистота і охайність. Процес навчання проходив цікаво і швидко. Завдяки гарним спеціалістам, які знають свою роботу і хочуть навчити студентів та донести до них якнайбільше інформації. За  два тижні, ми вивчали дві іноземні мови: польську і англійську; вдосконалювали свою працю на комп’ютерах, мали фаховий предмет з біотехнології, а також вивчали філософію з етикою.

     Скажемо по-правді, на початку було дуже страшно, бо недосконале володіння мовою, інша країна, незнайомі люди, і складалось таке враження, що ти будеш, як кажуть «не в своїй тарілці». Але в перший ж день навчання ми змінили свою думку. І пізніше не хотіли їхати, думали ще залишитись. Можливо, це прекрасне, духовне місто заворожило нас і не відпускало. Але, як кажуть: всюди добре, а вдома – найкраще. І ми з гарним настроєм, новими силами будемо вчитись в нашому рідному Університеті на найкращому факультеті, ну, і паралельно, набувати нових знань та досвіду в Полонійній Академії.

Громадське обговорення щодо створення дендропарку на прибудинковій території біолого-природничого факультету.

30 листопада 2016 року на біолого-природничому факультеті відбулося громадське обговорення «Відновлення та збереження архітектурно-ландшафтного комплексу Вілла Яроша у м. Дрогобичі». На порядок денний цього представницького громадського заходу було винесено два питання:

Про створення дендропарку на території архітектурно-ландшафтного комплексу Вілла Яроша у м. Дрогобичі та презентація та перспективи реставраційних робіт у будівлі Вілли Яроша. В обговоренні взяли участь представники громадських організацій міста Дрогобича, осередків політичних партій, релігійних організацій, представників місцевої влади, засобів масової інформації, науковців, митців, мешканців міста.

У обговоренні взяли участь – професор, проректор з науково-педагогічної роботи Микола Пантюк, доцент, проректор з науково-педагогічної освіти Володимир Шаран, декани історичного факультету професор Леонід Тимошенко та декан біолого-природничого факультету доцент Світлана Волошанська.

З науковими доповідями виступили науковці університету доценти Богдан Лазорак, Мирон Цайтлер, Тарас Скробач. Проведені реставраційні роботи демонстрували художники-реставратори – Марія Шумська (вітражі) та Назар Кульчицький (ліпнина)

Участь в обговоренні взяли також, колишній проректор ДДПУ Юрій Кишакевич, о. Олег Кекош та о. Михайло Бачинський, Богдан Бугай, депутати Дрогобицької міської ради Тарас Городиський, Олена Бичков’як та Богдан Пристай, науковий співробітник музею «Дрогобиччина» Володимир Пограничний, екс-заступник мера Дрогобича, громадський діяч Олег Дукас, громадський діяч, представник Партії зелених України, журналіст Сергій Матійко та інші

ІХ Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція «Еколого-валеологічна культура – вибір XXI століття»

24 листопада 2016 року на біолого-природничому факультеті спільно з відділами освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради й районної державної адміністрації  та Львівським обласним центром здоров’я відбулася ІХ Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція «Еколого-валеологічна культура – вибір XXI століття», у якій брали участь понад 60 учнів з різних регіонів України – Львівської, Закарпатської, Вінницької та Івано-Франківської областей.

З вітальним словом до учасників на пленарному засіданні звернулись доцент, декан біолого-природничого факультету – Світлана Волошанська; завідувач міського методичного кабінету відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Галина Марчук; проректор з науково-педагогічної роботи Дрогобицького державного університету імені Івана Франка Володимир Шаран; Надія Кулецька – методист Львівської обласної малої академії наук України, віце-президент Української асоціації валеологів - Микола Одрехівський, завідувач кафедри анатомії, фізіології та валеології - Віталій Філь та завідувач кафедри екології та географії - Андрій Дзюбайло .

Програма конференції включала роботу у таких секціях: екологія та валеологія. Крім того працювала секція: профілактика серцево-судинних захворювань в рамках міжнародного проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

Між пленарним та секційними засіданнями був проведений відкритий хімічний експеримент за участю всіх бажаючих учасників конференції, керівником якого була Лілія Кропивницька.

Відео конференції та хімічного експерименту можна переглянути за цим посиланням.

https://www.youtube.com/watch?v=bQc0oWy4eH0&list=PL086606242FFE9ED9&index=5

Візит Надзвичайного і Повноважного посола Королівства Бельгії в Україні Люка Якобса на біологічний факультет

20 серпня на біологічному факультеті відбувся круглий стіл за участю Надзвичайного і Повноважного посла Королівства Бельгії в Україні Люком Якобсом, секретарем Катрін Гоффінгс, проректором з науково-педагогічної роботи Мироном Черницем, деканом біологічного факультету Світланою Волошанською, деканом соціально-гуманітарного факультету Ігором Гриником та завідувачем кафедри анатомії, фізіології та валеології Віталієм Філем. Учасники круглого столу презентували українсько-бельгійську співпрацю, діючі проекти та зосередили увагу на проблемах діяльності українсько-бельгійського Центру екології та здоров’я людини де  проводяться наукові дослідження за проектами: «Реанімація ґрунтів», «Після нафтовий світ», «Бориславський ремікс (рекультивація)», «Здоров’я майбутнього», «Паросток», «Здоров’я рослин Карпат», «Олійний льон», «Карпатські джерела». У рамках візиту делегація зустрілася з керівництвом міської ради, зокрема, мером Тарасом Кучмою де було обговорено можливості міжнародної співпраці між українськими та бельгійськими компаніями та інституціями.

Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Бельгії в Україні Люк Якобс пообіцяв всіляко підтримувати та допомагати у налагодженні нових зв’язків між університетами України і Бельгії.

Участь викладачів біологічного факультету у тренінгу «НІЗ: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні. Регіональні аспекти»

12 – 13 липня 2016 року у м. Київ відбувся тренінг в рамках проекту Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я та за участі Швейцарського бюро співробітництва в Україні «НІЗ: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні», в якій взяли участь голова робочої групи біологічного факультету декан Світлана Волошанська та аспірант кафедри біології та хімії  Ольга Шемеляк.

Учасники проекту пілотних областей України мали можливість заслухати вітальне слово від деректора Луіджі Мігліоріні, в. о. Представника ВООЗ в Україні, голови відділу законодавчих ініціатив Департаменту громадського здоров'я МОЗ, заступника Міністра молоді та спорту України Миколи Мовчана, а також Наталії Півень. Менеджером Проекту – Джері Маквіні, було повідомлено про заходи в рамках імплементації Проекту НІЗ до кінця року.

Спікерами зустрічі були національні експерти та представники Бюро ВООЗ в Україні, які ознайомили присутніх з механізмом проведення STEP- та COSI-досліджень, а також інформаційної кампанії в областях для фахівців первинної медико-санітарної ланки та населення. На засіданнях було обговорено освітній компонент Проекту, його наступні кроки та заходи зі зниження факторів ризику НІЗ в Україні.

„Ми обираємо здоров’я!”

8 червня студенти-біологи та учні  Дрогобицького педагогічного ліцею (понад 120 учасників)  на території  ліцею організували флешмоб „Ми обираємо здоров’я!”.

З вітальним словом виступили: заступник декана біологічного факультету доцент Григорій Коссак і керівник проекту „Здоров’я майбутнього” Центру екології та здоров’я людини доцент Галина Ковальчук.

Особливо хочеться відзначити найактивніших організаторів проведення заходу – студентів групи БХ-21Б, а саме: Лілію Гавран, Ольгу Яворську, Христину Зраду та Оксану Кузів. Флешмоб завершився виконанням Державного Гімну.

Флешмоб був завершальним етапом проведення літніх навчально-практичних занять учнів природничого класу педагогічного ліцею на кафедрі анатомії, фізіології та валеології.

Флешмоб можна переглянути за посиланням:

https://youtu.be/YtD8brWGfoU

 

Всесвітній день здоров’я на біологічному факультеті

7 квітня 2016 року на кафедрі анатомії, фізіології та валеології біологічного факультету відбулось секційне засідання студентської наукової конференції «Валеологія». Засідання було приурочене Всесвітньому дню здоров’я та реалізації міжнародного Проекту «НІЗ (неінфекційні захворювання): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».  

Львівщина є однією із семи пілотних областей, обраних бюро ВООЗ в Україні і Швейцарською Агенцією розвитку для реалізації довготермінованого просвітницького міжвідомчого проекту.

Секційне засідання конференції відкрила декан факультету та член робочої групи Проекту від Львівської області Світлана Волошанська, яка у своєму виступі довела до відома присутніх про основні напрямки проекту.

Із доповідями виступили: Ольга Лозинська (Б-51С), Тетяна Ваньо (Б-51С), Христина Медвідь (Б-51С), Дмитро Здендяк (БХ-41Б) та Мар’яна Дмуховська (БХ-31Б).

Учасники конференції мали змогу переглянути чималу кількість презентацій, що були присвячені аспектам функціонування заходів у протидії неінфекційних захворювань.

Проект «НІЗ (неінфекційні захворювання): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні»

7 квітня 2016 року у Всесвітній день здоров’я та в рамках Проекту «НІЗ (неінфекційні захворювання): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» у навчальних закладах м. Дрогобич та м. Борислав відбулись заходи, спрямовані на боротьбу з основ­ною четвіркою факторів ризику неінфекційних захворювань – тютюнопаління, зловживанням алкоголем, нездоровим харчуванням та низькою фізичною активністю.

У Дрогобицькому професійному політехнічному ліцеї викладач кафедри анатомії, фізіології та валеології Оксана Лупак провела інформаційну годину для учнів із попередження неінфекційних захворювань. Під час бесіди учням було повідомлено та пояснено такі поняття, як «девіантна поведінка підлітків», «наркоманія та її признаки», «алкогольна залежність», «формування здорового  способу життя».

У загальноосвітній школі № 4 м. Дрогобич студенти біологічного факультету Ольга Войтків та Ірина Решетова студентки IV курсу під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри біології та хімії Коссака Григорія Михайловича провели лекцію для учнів 9-11 класів. Після прослуханої лекції, учні відповідали на поставленні  запитання і зробили висновки про шкідливий вплив наркотиків на життя і розвиток людини, та отримали інформаційно-просвітницький матеріал.

У загальноосвітній школі № 5 м. Борислав студентки IV курсу біологічного факультету Лідія Білінська, Уляна Галайко та Василина Ярошович під керівництвом кандидата хімічних наук, доцента кафедри біології та хімії Брюховецької Ірини Володимирівни провели захід у вигляді бесіди.  Говорили про вживання спиртних напоїв, загрозу від куріння та вживання наркотичних засобів.