Новини

Акредитаційна комісія на біолого-природничому факультеті.

22-24 березня на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 17 березня 2017року № 429-А «Про проведення акредитаційної експертизи» на біолого-прирдничому факультеті працювала акредитаційна комісія щодо проведення акредитаційної експертизи підготовки бакалаврів з напряму підготовки 6.040102 "Біологія" у складі: голова комісії - Омельянчик Людмила Олександрівна доктор фармацевтичних наук, професор,  декан біологічного факультету Запорізького національного університету, член комісії – Якимчук Руслан Андрійович кандидат біологічних наук та методики її навчання, доцент Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.  

 

Під час написиння комплексної контрольної роботи з дисципліни "Анатомія людини"

 

Вшанування пам’яті видатного поета Тараса Шевченка

15 березня на біолого-природничому факультеті відбулося вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка. Студенти І курсу, зокрема, Колодинська Аліна студентка групи Е-15Б, Величко Олена студентка групи ГБ-14Б та Горян Мар’яна ГБ-14Б театралізовано обіграли уривки популярних у народі творів: «Катерина», «Утоплена», сценку «Три ворони» з драми «Великий льох». Цього ж дня гостям було представлено короткий фільм про творчість видатного митця, після якого пролунав вірш «Плач Ярославни» у виконанні переможниці ІІ-го загальноуніверситетського конкурсу читців поезії Тараса Шевченка студентки ІІІ курсу Лесі Іваницької. Усі присутні мали змогу взяти участь у вікторині, в якій було безліч цікавих запитань з життя поета.

В цей день лунали пісні, вірші Т. Шевченка,

слова про долю поета, долю сучасної України та її відродження від поневолення.

Вшанування пам’яті завершилося українською народною піснею літературного походження «Реве та стогне Дніпр широкий».

Навчання в рамках програми

Erasmus+ КА 1 «Мобільність студентів»

Завдяки двосторонній співпраці Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка та Жешівського університету, 15 лютого студентка ІІІ курсу, групи БХ-31Б біолого-природничого факультету Галина Волощук отримала можливість навчатися в рамках програми Erasmus+ КА 1 «Мобільність студентів» координатором якої є спеціаліст відділу міжнародних проектів, Леся Надольська, на агро-біологічному факультеті. Завдяки старанням координатора з польської сторони, Мація Клуза, який ознайомив її з розкладам занять, правилами освіти і термінами здачі домашнього завдання в академічному середовищі студентка швидко адаптувалася. Навчання триватиме протягом трьох місяців.

День Святого Валентина на біолого-природничому факультеті

14 лютого у багатьох країнах світу відзначається День Святого Валентина.  І саме у цей день хочеться сказати найкращі у світі слова, тому що книга Життя велика і кожен з нас пише свою неповторну історію кохання. В цей день студенти І курсу груп (БХ-11Б, Б-12Б, ХІ-13Б, ГБ-14Б, Е-15Б) біолого-природничого факультету підготували розважальну захід, який був повністю присвячений цьому святу. До уваги глядачів були представлені уривки із твору  «Вечори на хуторі поблизу Диканьки», а також дуже веселі конкурси  в яких брали участі  усі бажаючі. Переможці конкурсів були  нагороджені символічними призами зробленими власноруч. Вірші, пісні створили чудову атмосферу такого свята.

Громадське обговорення щодо створення дендропарку на прибудинковій території біолого-природничого факультету.

30 листопада 2016 року на біолого-природничому факультеті відбулося громадське обговорення «Відновлення та збереження архітектурно-ландшафтного комплексу Вілла Яроша у м. Дрогобичі». На порядок денний цього представницького громадського заходу було винесено два питання:

Про створення дендропарку на території архітектурно-ландшафтного комплексу Вілла Яроша у м. Дрогобичі та презентація та перспективи реставраційних робіт у будівлі Вілли Яроша. В обговоренні взяли участь представники громадських організацій міста Дрогобича, осередків політичних партій, релігійних організацій, представників місцевої влади, засобів масової інформації, науковців, митців, мешканців міста.

У обговоренні взяли участь – професор, проректор з науково-педагогічної роботи Микола Пантюк, доцент, проректор з науково-педагогічної освіти Володимир Шаран, декани історичного факультету професор Леонід Тимошенко та декан біолого-природничого факультету доцент Світлана Волошанська.

З науковими доповідями виступили науковці університету доценти Богдан Лазорак, Мирон Цайтлер, Тарас Скробач. Проведені реставраційні роботи демонстрували художники-реставратори – Марія Шумська (вітражі) та Назар Кульчицький (ліпнина)

Участь в обговоренні взяли також, колишній проректор ДДПУ Юрій Кишакевич, о. Олег Кекош та о. Михайло Бачинський, Богдан Бугай, депутати Дрогобицької міської ради Тарас Городиський, Олена Бичков’як та Богдан Пристай, науковий співробітник музею «Дрогобиччина» Володимир Пограничний, екс-заступник мера Дрогобича, громадський діяч Олег Дукас, громадський діяч, представник Партії зелених України, журналіст Сергій Матійко та інші

ІХ Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція «Еколого-валеологічна культура – вибір XXI століття»

24 листопада 2016 року на біолого-природничому факультеті спільно з відділами освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради й районної державної адміністрації  та Львівським обласним центром здоров’я відбулася ІХ Всеукраїнська учнівська науково-практична конференція «Еколого-валеологічна культура – вибір XXI століття», у якій брали участь понад 60 учнів з різних регіонів України – Львівської, Закарпатської, Вінницької та Івано-Франківської областей.

З вітальним словом до учасників на пленарному засіданні звернулись доцент, декан біолого-природничого факультету – Світлана Волошанська; завідувач міського методичного кабінету відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Галина Марчук; проректор з науково-педагогічної роботи Дрогобицького державного університету імені Івана Франка Володимир Шаран; Надія Кулецька – методист Львівської обласної малої академії наук України, віце-президент Української асоціації валеологів - Микола Одрехівський, завідувач кафедри анатомії, фізіології та валеології - Віталій Філь та завідувач кафедри екології та географії - Андрій Дзюбайло .

Програма конференції включала роботу у таких секціях: екологія та валеологія. Крім того працювала секція: профілактика серцево-судинних захворювань в рамках міжнародного проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

Між пленарним та секційними засіданнями був проведений відкритий хімічний експеримент за участю всіх бажаючих учасників конференції, керівником якого була Лілія Кропивницька.

Відео конференції та хімічного експерименту можна переглянути за цим посиланням.

https://www.youtube.com/watch?v=bQc0oWy4eH0&list=PL086606242FFE9ED9&index=5

Підписання угоди між біолого-природничим факультетом та Полонійною Академією в Ченстохові (Польща)

22 листопада 2016 року відбулася зустріч представників біолого-природничого факультету, зокрема доцентів Світлани Волошанської, Світлани Монастирської та спеціаліста українського-бельгійського Центру екології та здоров’я людини Лесі Надольської з ректором Полонійної Академії в м. Ченстохова (Польща) Анжеєм Кринським. Під час зустрічі обговорили можливості майбутньої співпраці, виконання спільних наукових досліджень та освітніх проектів за участі працівників Дрогобицького педуніверситету та Полонійної Академії. Виокреслено конкретні перспективи проведення освітньої діяльності з підготовки студентів за спеціальністю „Біотехнологія”.

За результатами зустрічі підписана угода між біолого-природничим факультетом та Полонійною Академією в Ченстохова (Польща).

 

Навчально-пізнавальна екскурсія для студентів біолого-природничого факультету

20 жовтня відбулася навчально-пізнавальна екскурсія для студентів біолого-природничого факультету напрямів підготовки «Екологія» та «Географія». Маршрут пролягав до м. Старий Самбір –  с. Райлівка – с. Кульчиці – с. Брониця. На цьому невеликому маршруті студентам вдалося побачити кілька об'єктів екологічного та культурно-пізнавального призначення. Особливу зацікавленість у майбутніх екологів викликала найбільша в Західній Україні сонячна електростанція у с. Ралівка та вітрова електростанція у м. Старий Самбір. Інженери-енергетики провели для наших студентів короткі лекції безпосередньо на цих об'єктах альтернативної енергетики. Також наші студенти мали змогу у цей день побачити плантацію енергетичної верби та оглянути Броницьке сміттєзвалище.

Надзвичайно цікаво і повчально було для студентів відвідати музей у селі Кульчиці. Багато з них вперше дізналися цікаві факти про наших славетних земляків, що народилися у цьому мальовничому селі – гетьмана Петра Сагайдачного та першовідкривача Віденської кав'ярні Юрія Кульчицького.

Візит Надзвичайного і Повноважного посола Королівства Бельгії в Україні Люка Якобса на біологічний факультет

20 серпня на біологічному факультеті відбувся круглий стіл за участю Надзвичайного і Повноважного посла Королівства Бельгії в Україні Люком Якобсом, секретарем Катрін Гоффінгс, проректором з науково-педагогічної роботи Мироном Черницем, деканом біологічного факультету Світланою Волошанською, деканом соціально-гуманітарного факультету Ігором Гриником та завідувачем кафедри анатомії, фізіології та валеології Віталієм Філем. Учасники круглого столу презентували українсько-бельгійську співпрацю, діючі проекти та зосередили увагу на проблемах діяльності українсько-бельгійського Центру екології та здоров’я людини де  проводяться наукові дослідження за проектами: «Реанімація ґрунтів», «Після нафтовий світ», «Бориславський ремікс (рекультивація)», «Здоров’я майбутнього», «Паросток», «Здоров’я рослин Карпат», «Олійний льон», «Карпатські джерела». У рамках візиту делегація зустрілася з керівництвом міської ради, зокрема, мером Тарасом Кучмою де було обговорено можливості міжнародної співпраці між українськими та бельгійськими компаніями та інституціями.

Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Бельгії в Україні Люк Якобс пообіцяв всіляко підтримувати та допомагати у налагодженні нових зв’язків між університетами України і Бельгії.

Участь викладачів біологічного факультету у тренінгу «НІЗ: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні. Регіональні аспекти»

12 – 13 липня 2016 року у м. Київ відбувся тренінг в рамках проекту Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я та за участі Швейцарського бюро співробітництва в Україні «НІЗ: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні», в якій взяли участь голова робочої групи біологічного факультету декан Світлана Волошанська та аспірант кафедри біології та хімії  Ольга Шемеляк.

Учасники проекту пілотних областей України мали можливість заслухати вітальне слово від деректора Луіджі Мігліоріні, в. о. Представника ВООЗ в Україні, голови відділу законодавчих ініціатив Департаменту громадського здоров'я МОЗ, заступника Міністра молоді та спорту України Миколи Мовчана, а також Наталії Півень. Менеджером Проекту – Джері Маквіні, було повідомлено про заходи в рамках імплементації Проекту НІЗ до кінця року.

Спікерами зустрічі були національні експерти та представники Бюро ВООЗ в Україні, які ознайомили присутніх з механізмом проведення STEP- та COSI-досліджень, а також інформаційної кампанії в областях для фахівців первинної медико-санітарної ланки та населення. На засіданнях було обговорено освітній компонент Проекту, його наступні кроки та заходи зі зниження факторів ризику НІЗ в Україні.

„Ми обираємо здоров’я!”

8 червня студенти-біологи та учні  Дрогобицького педагогічного ліцею (понад 120 учасників)  на території  ліцею організували флешмоб „Ми обираємо здоров’я!”.

З вітальним словом виступили: заступник декана біологічного факультету доцент Григорій Коссак і керівник проекту „Здоров’я майбутнього” Центру екології та здоров’я людини доцент Галина Ковальчук.

Особливо хочеться відзначити найактивніших організаторів проведення заходу – студентів групи БХ-21Б, а саме: Лілію Гавран, Ольгу Яворську, Христину Зраду та Оксану Кузів. Флешмоб завершився виконанням Державного Гімну.

Флешмоб був завершальним етапом проведення літніх навчально-практичних занять учнів природничого класу педагогічного ліцею на кафедрі анатомії, фізіології та валеології.

Флешмоб можна переглянути за посиланням:

https://youtu.be/YtD8brWGfoU

 

Всесвітній день здоров’я на біологічному факультеті

7 квітня 2016 року на кафедрі анатомії, фізіології та валеології біологічного факультету відбулось секційне засідання студентської наукової конференції «Валеологія». Засідання було приурочене Всесвітньому дню здоров’я та реалізації міжнародного Проекту «НІЗ (неінфекційні захворювання): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».  

Львівщина є однією із семи пілотних областей, обраних бюро ВООЗ в Україні і Швейцарською Агенцією розвитку для реалізації довготермінованого просвітницького міжвідомчого проекту.

Секційне засідання конференції відкрила декан факультету та член робочої групи Проекту від Львівської області Світлана Волошанська, яка у своєму виступі довела до відома присутніх про основні напрямки проекту.

Із доповідями виступили: Ольга Лозинська (Б-51С), Тетяна Ваньо (Б-51С), Христина Медвідь (Б-51С), Дмитро Здендяк (БХ-41Б) та Мар’яна Дмуховська (БХ-31Б).

Учасники конференції мали змогу переглянути чималу кількість презентацій, що були присвячені аспектам функціонування заходів у протидії неінфекційних захворювань.

Проект «НІЗ (неінфекційні захворювання): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні»

7 квітня 2016 року у Всесвітній день здоров’я та в рамках Проекту «НІЗ (неінфекційні захворювання): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» у навчальних закладах м. Дрогобич та м. Борислав відбулись заходи, спрямовані на боротьбу з основ­ною четвіркою факторів ризику неінфекційних захворювань – тютюнопаління, зловживанням алкоголем, нездоровим харчуванням та низькою фізичною активністю.

У Дрогобицькому професійному політехнічному ліцеї викладач кафедри анатомії, фізіології та валеології Оксана Лупак провела інформаційну годину для учнів із попередження неінфекційних захворювань. Під час бесіди учням було повідомлено та пояснено такі поняття, як «девіантна поведінка підлітків», «наркоманія та її признаки», «алкогольна залежність», «формування здорового  способу життя».

У загальноосвітній школі № 4 м. Дрогобич студенти біологічного факультету Ольга Войтків та Ірина Решетова студентки IV курсу під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри біології та хімії Коссака Григорія Михайловича провели лекцію для учнів 9-11 класів. Після прослуханої лекції, учні відповідали на поставленні  запитання і зробили висновки про шкідливий вплив наркотиків на життя і розвиток людини, та отримали інформаційно-просвітницький матеріал.

У загальноосвітній школі № 5 м. Борислав студентки IV курсу біологічного факультету Лідія Білінська, Уляна Галайко та Василина Ярошович під керівництвом кандидата хімічних наук, доцента кафедри біології та хімії Брюховецької Ірини Володимирівни провели захід у вигляді бесіди.  Говорили про вживання спиртних напоїв, загрозу від куріння та вживання наркотичних засобів.